SCB15P15A-1A
- Mfr.Part #
- SCB15P15A-1A
- Description
- SWITCH PUSH SPDT 15A 125V
- Actuator Type :
- Round, Button
- Color - Actuator/Cap :
- Black
- Current Rating (Amps) :
- 15A (AC)
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C
- Panel Cutout Dimensions :
- Circular - 12.50mm Dia
- Product Status :
- Active
- Voltage Rating - AC :
- 125 V